در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد اپلیکیشن‌های پرداخت؛ درآمد، هزینه، فایده و امنیت منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد اپلیکیشن‌های پرداخت؛ درآمد، هزینه، فایده و امنیت منتشر شد

نویسنده:  محمدرضا صالحی2022-08-05

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مهمانان:  کسری دولت‌خواهی، رئیس هیئت مدیره سوپر اپلیکیشن تاپ، آرمان فرج­زاده، قائم‌­مقام مدیرعامل شرکت آسان‌­ساز نگین

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : شرکت توسعه خدمات الکترونیکی آدونیس

 

تجارت الکترونیکی دارای حوزه­‌های کاربردی مختلفی است که یکی از آنها در حوزه مالی و پرداخت الکترونیکی است و به یکی از کانال‌­های اصلی انجام فعالیت­‌های مالی تبدیل شده است. تجارت الکترونیکی تلفن همراه، نه تنها امکان خرید مستقیم در اینترنت را فراهم می­کند، بلکه کانال­‌های جدید فروش و بازاریابی را نیز به وجود می­آورد. این نوع پرداخت، به دلیل راحتی استفاده، دستیابی همگانی و سریع به گوشی­‌های تلفن همراه و استفاده دائمی افراد از آنها، مورد توجه است. از زمانی که نقش پول نقد یعنی اسکناس و سکه­، کمرنگ و کمرنگ­تر شد، تلفن­‌های همراه از پیش­‌شرط‌­های تجارت سیار محسوب شدند. از بین رفتن مراجعات حضوری و سهولت در امر پرداخت و غیره، موجب گرایش روزافزون موبایل در تبادلات مالی روزمره شد.

امروزه تقریبا غیرممکن است در گوشی افراد، اپلیکیشن­‌های پرداخت برای انتقال پول را پیدا نکنید. این اپلیکیشنن‌­ها، رفته‌­رفته از یک برنامه ارائه سرویس­‌های محدود فراتر رفته‌اند و خدمات بیشتری مانند خرید بلیت، بیمه­‌نامه، پرداخت‌های سازمانی و عوارض را نیز ارائه می‌دهند اما اینکه با توجه به هزینه‌های این حوزه و مشخص نبودن وضعیت کارمزدی، ابهاماتی در خصوص سوددهی این برنامک‌­ها وجود دارد و اینکه چرا برخی سرویس‌­های جذاب مانند ان­اف­سی (NFC)، پرداخت با QRکد و بعضی سرویس­‌های دیگر که قطعا می­‌توانست در کاهش هزینه­‌های صنعت پرداخت کشور، کمک‌­کننده باشد، رایج نشدند، موضوعات مهمی هستند.

از این­‌رو، در یکصد و نهمین میزگرد آنلاین از سلسله نشست­‌های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال که با موضوع «اپلیکیشن‌های پرداخت؛ درآمد، هزینه، فایده و امنیت»، با حضور کسری دولت‌خواهی، رئیس هیئت مدیره سوپر اپلیکیشن تاپ، آرمان فرج­زاده، قائم‌­مقام مدیرعامل شرکت آسان‌­ساز نگین و مهمان روی خط، ابراهیم نجد، مدیر آزمایشگاه ارزیابی و اعتباربخشی کاشف برگزار شد، موضوعات مربوط به اپلیکیشن‌­های پرداخت، موردبحث و تبادل­‌نظر قرار گرفت.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
محمدرضا صالحی

ارسال یک نظر