در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد بررسی چالش‌ها و راهکارهای رفع موانع کسب­‌وکاری صنعت پرداخت منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد بررسی چالش‌ها و راهکارهای رفع موانع کسب­‌وکاری صنعت پرداخت منتشر شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1400-10-18

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مهمانان:  محمدمهدی متولی مدیرعامل شرکت سایان کارت، بابک رهنماپور مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سپهر و سیدسعید رضاپور محمدی سرپرست شرکت پرداخت الکترونیک سداد

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : شرکت زرین پال

صنعت پرداخت الکترونیک کشور، با فاصله‌ چندین ساله از کشورهای پیشرو، بر اساس خدمات مبتنی بر کارت‌های الکترونیک در دهه ۱۳۷۰ شکل گرفت و در نیمه دوم دهه ۱۳۸۰، توسط شرکت‌های PSP از طریق ابزارهای پذیرش این کارت‌ها در شبکه بانکی همچون دستگاه‌های خودپرداز و کارت­خوان فروشگاهی، در رقابتی سنگین و نفس­گیر، فراگیر شد و به دنبال آن راه نفوذ خود را از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی و تلفن همراه ادامه داد.

از آنجا که امروزه در دنیا و در کشوری زندگی می‌کنیم که کمتر کاری، بدون پول انجام می‌شود و عملا گردش پول نقد از تبادلات مالی به میزان زیادی حذف شده، مدیریت ابزارهای انتقال پول و به تبع آن، توسعه و بقای صنعت پرداخت الکترونیک، باید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه باشد تا منابع پولی، با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت در جامعه به حرکت درآیند.

همین دغدغه، باعث شکل‌­گیری بازاری شد که امروز شرکت‌­های پرداخت در رقابتی سنگین، دیگر تابی برای نفس کشیدن ندارند. از طرفی، افزایش نرخ ارز و سایر هزینه‌­ها، باعث شده شرکت­‌های پرداخت، به سمتی در حال حرکت باشند که به گفته مدیرعامل شرکت شاپرک، چنانچه در یکی دو سال آینده، نرخ کارمزد و روش­‌های کسب­وکاری شرکت­‌های پرداخت تغییر نکند، این شرکت­‌ها عملا به زیان می‌­نشینند.

از این­رو، در هشتاد­ و چهارمین میزگرد آنلاین از سلسله نشست­‌های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال، با موضوع «بررسی چالش‌ها و راهکارهای رفع موانع کسب­‌وکاری صنعت پرداخت» که با حضور محمدمهدی متولی مدیرعامل شرکت سایان کارت، بابک رهنماپور مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سپهر و سیدسعید رضاپور محمدی سرپرست شرکت پرداخت الکترونیک سداد برگزار شد، موانع توسعه شبکه پرداخت، بررسی قوانین جدید رگولاتوری و آسیب­های کسب­وکاری شرکت­های PSP به دلیل نبود انسجام صنفی، موردبحث و تبادل­نظر قرار گرفت. ماحصل این گفت­وگو، پیش­روی شماست.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر