در حال خواندن
با دستور پلیس فتای تهران؛ کارت‌های هدیه پس از ۵ روز فعال خواهند شد
0

با دستور پلیس فتای تهران؛ کارت‌های هدیه پس از ۵ روز فعال خواهند شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1401-05-19

براساس دستور قضایی جدید پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران، کارت‌های هدیه پس از ۵ روز فعال خواهند شد و دارنده کارت بعد از آن اجازه تراکنش خواهد داشت. این دستور قضایی از چند روز آینده قرار است در برنامک‌های پرداخت و زیرساخت‌های شرکت‌های پرداخت اجرا شود.

براین اساس همچنین تمامی شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت ملزم هستند، زمانی اجازه فعال شدن برنامک مرتبط با خدمات بانکی را به مشتری دهند که فیزیک سیم کارت مشتری روی همان سخت‌افزار موبایلی باشد که قصد نصب برنامک موبایلی روی آن گوشی وجود دارد.
به عبارت دیگر اپلیکیشن‌ها در لحظه فعال شدن اجازه ورود دستی کد فعال‌سازی را به کاربر ندهند و برنامک به‌صورت اتوماتیک و هوشمندانه مبادرت به خواندن پیامک‌های حاوی رمز با استفاده از قابلیت Autofill کند.
در کنار این موضوع، تمامی کارت‌های هدیه که از طریق زیرساخت‌های غیرحضوری به مشتریان بانکی(کیوسک‌ بانک‌ها، کارت‌های هدیه اینترنتی و غیره) ارائه می‌شود، پس از ۵ روز کاری از تاریخ صدور فعال شوند و پس از ۵ روز اجازه انجام تراکنش به دارنده کارت داده شود. البته آن دسته از کارت‌هایی که از داخل شعب با احراز هویت مالک حساب صادر می‌شوند، از این فرایند مبرا هستند.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
100%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر