در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد فراز و فرود تحول دیجیتال در نظام بانکی و اقتصاد کشور منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد فراز و فرود تحول دیجیتال در نظام بانکی و اقتصاد کشور منتشر شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1400-12-07

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مهمانان: محمدرضا ساروخانی، عضو هیات مدیره بانک پاسارگاد و عباس معمارنژاد، معاون سابق امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : گروه داده ­ورز جویا

آینده کلیه صنایع و بخش‌­ها، دیجیتال خواهد بود و این آینده، نزدیک­‌تر از آن است که تصور می­شود. دیجیتالی شدن تنها مختص صنایع خاص مانند های­تک، تلکام و سرگرمی نیست، بلکه طوفان فناوری‌های تحول­آفرین، یکایک صنایع و بخش­‌ها همانند بانک، بیمه، توریسم، خرده­‌فروشی، تولیدی، دارویی، معدن و صنایع دریایی را درخواهد نوردید.

اقتصاد دیجیتال، پدیده نوظهوری است که به واسطه آن، تحول دیجیتال شکل می­گیرد. در تعریف ساده اقتصاد دیجیتال می­توان گفت اقتصاد دیجیتال، فعالیت های اقتصادی، تراکنش­‌های تجاری و ارتباطاتی است که بر اساس فناوری­‌های دیجیتال بنا نهاده شده یا با آن توانمند شده است. سه رکن اساسی که اقتصاد دیجیتال در آنها خلق ارزش می­کند، افراد، صنایع و سازمان­‌ها هستند. آنچه از نتایج مطالعات صورت­گرفته می­توان بیان کرد این است که اقتصاد دیجیتال یک مقصود است و تحول دیجیتال راه رسیدن به این مقصود. برای نیل به اقتصاد دیجیتال، باید حوزه­‌های اصلی تحول دیجیتال را به خوبی شناخت.

این حوزه­‌های اساسی تحول دیجیتال برای موفقیت کسب‌­وکارها در اقتصاد دیجیتال، محیط کار، تجربه مشتری، شبکه­‌های تامین و اینترنت اشیا را شامل می­شوند که باید با تدوین و اجرای یک استراتژی دیجیتال واحد و یکپارچه، به آنها پرداخته شود تا بتوان در این فضا، ارزش‌­آفرینی کرد. به نظر می­رسد با وجود استفاده از فناوری‌­های نوین، به دلیل نبود هماهنگی و نیز موازی­‌کاری دستگاه­‌های مختلف کشور، تا رسیدن به این اهداف، همچنان راه درازی در پیش داریم.

از این‌­رو، در نود و یکمین میزگرد آنلاین از سلسله نشست­‌های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال، با عنوان «فراز و فرود تحول دیجیتال در نظام بانکی و اقتصاد کشور» که با حضور محمدرضا ساروخانی، عضو هیات مدیره بانک پاسارگاد و عباس معمارنژاد، معاون سابق امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، چالش­‌ها و راهکارهای تحقق تحول دیجیتال، موردبحث و تبادل­‌نظر قرار گرفت. ماحصل این گفت­‌وگو، پیش­­روی شماست..

.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر