در حال خواندن
هوش مصنوعی جدید متا و OpenAI احتمالا قدرت استدلال خواهد داشت
0

هوش مصنوعی جدید متا و OpenAI احتمالا قدرت استدلال خواهد داشت

نویسنده:  عبداله افتاده1403-01-25

متا و OpenAI در آستانه‌ی انتشار نسخه‌های بعدی مدل هوش مصنوعی خود، ادعا می‌کنند که مدل‌های بعدی قادر به استدلال و برنامه‌ریزی هستند؛ اما ممکن است این یک ادعای تبلیغاتی همراه با کمی بزرگ‌نمایی باشد.

هوش مصنوعی جدید متا و OpenAI احتمالا قدرت استدلال خواهد داشت
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از زومیت جدول زمانی دقیقی برای انتشار اعلام نشده است. براساس گزارش فایننشال تایمز، OpenAI چندی پیش به مدل بعدی هوش‌مصنوعی خود اشاره کرد که احتمالاْ GPT-5 نام دارد و به‌زودی منتشر می‌شود. ازطرفی، متا می‌گوید نسخه‌ی بعدی هوش مصنوعی Llama 3 در هفته‌های آینده معرفی خواهد شد.

جوئل پینو، معاون تحقیقات هوش مصنوعی متا، می‌گوید: «ما سخت در تلاشیم تا بفهمیم چگونه این مدل‌ها را نه فقط برای مکالمه، بلکه برای استدلال، برنامه‌ریزی… و برای داشتن حافظه به کار ببریم.»

اگر ادعاهای مطرح‌شده دقیق باشند، هردو مدل می‌توانند گام بزرگی در جهت دستیابی به هوش جامع مصنوعی (AGI) بردارند. این نسخه از هوش مصنوعی احتمالا هم‌سطح انسان یا حتی هوشمندتر خواهد بود.

ادعاهای مطرح‌شده‌ی هردو شرکت به طرز ناامیدکننده‌ای مبهم هستند؛ البته این اولین بار نیست که رهبران هوش مصنوعی چنین ادعاهای بزرگی را مطرح می‌کنند.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر