در حال خواندن
تحولات بزرگ در حوزه مالی بانک شهر
0

تحولات بزرگ در حوزه مالی بانک شهر

نویسنده:  عبداله افتاده1402-11-07

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک در موعد مقرر، تهیه و ارائه به موقع صورت‌های مالی، بارگذاری به وقت صورت های مالی در سامانه کدال، افزایش شفافیت مالی از طریق افشاء رویدادهای مهم و … از اقدامات مهم معاونت مالی بانک شهر طی ۲ سال گذشته است.

تحولات بزرگ در حوزه مالی بانک شهر
با تغییرات قابل توجه در مدیریت و شیوه فعالیت های معاونت مالی توانسته است، ضمن بهبود عملکرد خود در این حوزه، دستاوردهای قابل توجهی را نیز برای این بانک در شبکه بانکی کشور به دست آورد.
برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک شهر در موعد مقرر پس از یک دهه به نحو شایسته و حصول رضایت حداکثری سهام‌داران نسبت به سنوات قبل در بازخوردهای حاصله از طریق فضای مجازی و حضوری یکی از مهم ترین اقدامات در حوزه مالی بوده است.
همچنین حرکت با برنامه و همدلانه کارکنان معاونت مالی بانک شهر ثمرات گوناگونی را به همراه داشته است که می توان به تهیه و ارائه به موقع صورت‌های مالی، بارگذاری به موقع صورت های مالی در سامانه کدال رأس موعد مقرر برای نخستین بار از زمان پذیرش بانک در بازار سرمایه، افزایش شفافیت مالی از طریق افشاء به موقع رویدادهای مهم در سامانه کدال و سازمان بورس و اوراق بهادار (کدال) که منتج به ارتقای نماد بانک از بازار پایه نارنجی به بازار پایه زرد فرابورس شده است؛ اشاره کرد.
بانک شهر که طی ۲ سال گذشته همواره با جلب کامل اعتماد شهروندان و مشتریان شبکه بانکی، جایگاه خود را با حرکت در مسیر درست و اصولی بانکداری حرفه ای تقویت کرده است؛ در حوزه مالی توانسته اقدامات مثمر ثمر دیگری همچون : ارتقای شفافیت اطلاعات نزد بانک مرکزی با اجرای دقیق دستورالعمل ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت، اخذ مجوز از بانک مرکزی و راه اندازی صندوق بازارگردانی اختصاصی سهام بانک شهر، استیفای حقوق بانک از طریق پیگیری مستمر در مراجع مالیاتی، رفع ابهامات حسابرسان مستقل و بازرسان قانونی در دوران رسیدگی از طریق پاسخگویی مناسب و ارائه به موقع مدارک و مستندات، فروش بلوکی سهام در اختیار بازارگردان به میزان ۹٫۲ درصد ، وصول بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال مطالبات از سهامدار بدهکار بابت افزایش سرمایه‌های سنواتی، اجرای طرح چک‌های جدید بانکی با شناسه صیاد ۱۶ رقمی و رفع مشکلات و چالش‌های طرح فوق،تخصیص چاپ و توزیع چک های عادی بانکی و رمزدار شعب تهران به صورت روزانه و در کمتر از ۴۸ ساعت جهت جلب رضایت مشتریان و تامین کسری نقدینگی از طریق بازار بین بانکی و بازار باز را به دست آورد.
کاهش زیان انباشته بانک، تدوین و اعمال سیاست‌های یکپارچه تصمیم گیری در سطوح عالی بانک در بخش دارایی‌ها و نقدینگی از طریق ایجاد کمیته‌های تخصصی مدیریت بر دارایی‌ها و بدهی‌ها (ALCO) و مدیریت نقدینگی و جذب منابع و راه اندازی مدیریت امور حسابداری مدیریت و سهام به منظور نظارت هر چه بیشتر به منظور کمک به تصمیم گیری سازمان،شناسایی موانع و مدیریت استراتژی رفع موانع و کمک به سودآوری؛ بخش مهمی از فعالیت های بانک شهر در حوزه مالی بوده که امید است روند موفقیت های این بانک در طی سال های آینده نیز ادامه یابد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
100%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر