در حال خواندن
فایل صوتی بررسی ظرفیت پردازش تراکنش شبکه بانکداری الکترونیک کشور در روزهای پایانی سال منتشر شد
0

فایل صوتی بررسی ظرفیت پردازش تراکنش شبکه بانکداری الکترونیک کشور در روزهای پایانی سال منتشر شد

نویسنده:  محمدرضا صالحی2021-03-06

رادیو اینترنتی عصرپرداخت

متن خبر این گفت‌وگو را در اینجا بخوانید.

نشریه دیجیتال این گفت‌وگو را از اینجا دانلود کنید.

شبکه بانکی و پرداخت در آخرین روزهای سال، میزبان حجم بسیار زیاد تراکنش در سراسر کشور است. همین مسئله باعث می‌شود در روزهای پایانی سال و در آستانه ایام نوروز، تراکنش‌های شاپرک و شتاب، رشد چشمگیری داشته باشد و هر ساله رکوردهایی جدید ثبت شود. با توجه به تاکید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش و ارائه بدون وقفه خدمات بانکداری الکترونیکی در آخرین روزهای سال و ایام نوروز، بهینه­‌سازی و افزایش ظرفیت سامانه‌های بانکی از جمله شتاب و شاپرک، هرساله در دستور کار شرکت شاپرک و خدمات انفورماتیک قرار دارد. بر همین اساس ظرفیت‌های لازم برای ارائه خدمات بانکی بدون هیچ مشکلی، با کیفیت بالاتر نسبت به سال گذشته با هماهنگی بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت الکترونیک، آماده و عملیاتی شده است.

در این میان، ویروس منحوس کرونا که بیش از یک سال است ایران و جهان را گرفتار خود کرده، باعث شده مردم بیشتر به سمت استفاده از شبکه بانکداری الکترونیکی روی بیاورند و تا کنون اتفاق محسوسی در زمینه ارائه خدمت در شبکه بانکی نیفتاده است.

با توجه به افزایش نرخ دلار و وارداتی بودن تجهیزات سخت­‌افزاری موردنیاز شبکه زیرساخت بانکی، نکته‌­ای که همواره در جلسات کارشناسی مطرح می­شود این است که آیا راهکارهای دیگری مانند بهینه‌­سازی نرم­‌افزارها در استفاده حداکثری از سخت افزارهای موجود، تغییر در فرآیندهای کسب­‌وکاری و استفاده از ظرفیت خالی موجود در شبکه بانکی، نمی‌­تواند از خروج منابع مالی از کشور جلوگیری کند؟

از این رو، در این میزگرد آنلاین از سلسله نشست­‌های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال که با عنوان «بررسی ظرفیت پردازش تراکنش شبکه بانکداری الکترونیک کشوری در روزهای انتهای سال» با حضور محمدرضا جمالی، مدیرعامل شرکت نبض­‌افزار و رستم شاه‌­گشتاسبی، رئیس اداره کل زیرساخت بانک ملت برگزار شد، وضعیت فعلی، تاریخچه مشکلات قبلی و ظرفیت‌های موجود شبکه بانکی در پردازش تراکنش‌ها، موردبحث و تبادل‌­نظر قرار گرفت. ماحصل این گفت­‌وگو، پیش­روی شماست.

از شما دعوت می کنیم این مناظره داغ و جذاب را بشنوید.

حامی این میزگرد، شرکت فناپ‌تک است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
محمدرضا صالحی

ارسال یک نظر