در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد آینده خدمات بانکی با گذر از سیستم‌های متمرکز به سرویس‌های غیرمتمرکز منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد آینده خدمات بانکی با گذر از سیستم‌های متمرکز به سرویس‌های غیرمتمرکز منتشر شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1400-09-27

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مهمانان: محسن شریفی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، علی رحیم‌ی­پور مدیرعامل شرکت پاژ بانک ایران زمین و فریبرز رحمانی مدیرعامل شرکت آی­‌تی­‌ویو

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : شرکت توسعه خدمات الکترونیکی آدونیس

 

امروزه عصر دیجیتال، باعث شده کسب‌وکارها با سرعتی سرسام‌آور تغییر یابند. از این­رو، سازمان‌ها باید یاد بگیرند چگونه خود را به‌ سرعت، با عصر دیجیتال منطبق کنند تا فارغ از اندازه و قدرتی که در حال حاضر دارند، در آینده، منقرض نشوند. در نتیجه، چابکی کسب‌وکار یک حق انتخاب نیست، بلکه یک الزام کسب‌وکاری است. حتی کسب‌وکارهایی که خود را شرکت‌های فناوری اطلاعات یا نرم‌افزاری محسوب نمی­کنند، در حال حاضر، برای تولید سریع محصولات و سرویس‌های جدید، باکیفیت و نوآورانه مبتنی بر فناوری، بسیار وابسته به توانایی خود هستند. در این رابطه، از مهم‌ترین مسائل و چالش‌های سازمان‌ها، یافتن پاسخ سؤالاتی همچون نحوه هم‌راستا کردن استراتژی کسب‌وکار با توسعه فناوری یا چگونگی سازمان‌دهی سازمان، حول ارزش مشترک در جهت ارائه سرویس، در زمان مناسب به بازار است.

در حال حاضر، یکی از مهم‌ترین تغییرات در دنیای بانکداری، حرکت به سوی دیجیتالی‌شدن است. با این تغییر، فرصتی به وجود می‌آید تا بتوان به سوی فناوری‌های جدید و روش‌های جدیدی از عملیات بانکی حرکت کرد؛ روش‌هایی که منعطف‌تر بوده و شرایط را تغییر می‌دهند. لازمه دستیابی به چنین شرایطی، حرکت از یک سیستم بانکداری متمرکز (Monolithic) به سیستمی منعطف با هزینه تغییر پایین است. برای دستیابی به چنین هدفی، نیازمند مهندسی مجدد سرویس‌های بانکی به بلاک‌های سازنده کسب‌وکاری مستقل از هم هستیم. این نیاز، صنعت بانکداری را به سمت ایجاد بانکداری بدون هسته (Coreless Banking) سوق می‌دهد.

از این رو، در هشتاد و یکمین میزگرد آنلاین از سلسله نشست‌­های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال، با عنوان «آینده خدمات بانکی با گذر از سیستم‌های متمرکز به سرویس‌های غیرمتمرکز» که با حضور محسن شریفی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، علی رحیم‌ی­پور مدیرعامل شرکت پاژ بانک ایران زمین و فریبرز رحمانی مدیرعامل شرکت آی­‌تی­‌ویو برگزار شد، چالش‌ها و فرصت‌­های پیش­روی استفاده از سیستم‌­های غیرمتمرکز در نظام بانکی، موردبحث و تبادل­‌نظر قرار گرفت. آنچه پیش­روی شماست، مشروح این گفت­‌وگوست.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر