در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد بانکداری دیجیتال؛ از حرف تا عمل ۲ منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد بانکداری دیجیتال؛ از حرف تا عمل ۲ منتشر شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1401-05-21

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مهمانان:  دکتر مرتضی ترک­‌تبریزی، نایب رئیس هیئت­‌مدیره بانک تجارت و دکتر شهاب جوانمردی، مدیرعامل هلدینگ فناپ

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : بانک ایران زمین و توسن‌تکنو

 

 

از سال ۱۳۹۸، اخبار مختلفی از بانک‌­ها مبنی بر آماده­‌سازی نقشه راه تحول دیجیتال، پلتفرم­‌ها و زیرساخت­های بانکداری دیجیتال یا انجام اقداماتی مانند ایجاد نئوبانک‌­ها، کاهش شعب و انجام فرایندهای بیشتر به صورت غیرحضوری تا به امروز، منتشر شد.

همه این‌ها، اتفاقات قابل­توجه در مسیر حرکت به سمت بانکداری دیجیتال در کشور است اما نباید آن را معادل خودِ بانکداری دیجیتال دانست. نباید به این اشتباه دچار شد که برای مثال ایجاد شعب مجازی و نئوبانک‌­ها، به منزله اتمام کار بانکداری دیجیتال است، بلکه این اقدامات، صرفا برداشتن گامی در این مسیر است.

این در حالی است که در یک سال گذشته، برخلاف سال­‌های پیش، از همه‌­جا، صدای تحول دیجیتال، اقتصاد هوشمند و بانکداری دیجیتال شنیده می­شد اما به­ یک­باره، این عطش فروکش کرد و امروز، هیچ­کس، در هیچ مقامی، از تحول و بانکداری دیجیتال، حداقل به صورت جدی صحبت نمی­کند.

اینکه الان کجای بانکداری دیجیتال ایستاده‌­ایم، اینکه بلاتکلیف بودن حاکمیت داده تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، اینکه آیا باید همچنان منتظر دولت برای حل مشکلات این حوزه ماند و اینکه نقشه رگولاتوری و فین­تک‌­ها در نیل به اهداف این حوزه چیست، از موضوعات مهم در حوزه بانکداری دیجیتال هستند.

از این‌­رو، در یکصد و دهمین میزگرد آنلاین از سلسله نشست‌­های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال با موضوع «بانکداری دیجیتال؛ از حرف تا عمل ۲» که با حضور دکتر مرتضی ترک­‌تبریزی، نایب رئیس هیئت­‌مدیره بانک تجارت و دکتر شهاب جوانمردی، مدیرعامل هلدینگ فناپ برگزار شد، چالش‌­ها و راهکارهای نیل به بانکداری دیجیتال، موردبحث و تبادل‌­نظر قرار گرفت. ماحصل این گفت‌­وگو، پیش­روی شماست.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر