در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد بررسی وضعیت مطالعاتی و ظرفیت تحقیق و توسعه در نظام بانکی منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد بررسی وضعیت مطالعاتی و ظرفیت تحقیق و توسعه در نظام بانکی منتشر شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1400-09-13

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مهمانان:  هادی سپانلو مدیر امور طرح و برنامه بانک ملت، محمد مظاهری مدیرعامل شرکت توسن‌­تکنو و محمد رجبی رئیس اداره کل تحقیقات و برنامه‌­ریزی بانک سپه

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : شرکت به‌­پرداخت ملت

متخصصان سال­‌هاست به این نتیجه رسیده­‌اند در یک سازمان، مهم‌­تر از سخت­‌افزار یا نرم‌­افزار، مغزافزار است. این تفکرات مدیران و رهبران یک سازمان است که راهبردها، مسیر راه و شکست و موفقیت آن را در آینده مشخص می­کند. قاعدتا بانک­‌ها نیز به عنوان سازمان­‌هایی بزرگ و پیچیده، از این قاعده مستثنی نیستند.

بانک­‌ها در دنیا بین دو تا سه درصد از خالص فروش خود را در بخش تحقیق و توسعه صرف می­کنند و روش­‌های مختلفی هم برای انجام این کار دارند مانند اینکه پژوهش‌­ها را به صورت درون­‌سازمانی و بیش از آن برون­‌سازمانی، توسط کمپانی­‌های بزرگ مشاوره و تحقیقات انجام می­دهند.

با نگاهی به ساختار بانک‌­های ایرانی، در می­‌یابیم واحدهای مطالعه و تحقیق در اکثر این سازمان‌­ها دیده شده است. البته در مورد کمیت و کیفیت این تحقیقات، بحث و نظر، بسیار است. در این برنامه، قصد داریم چالش‌­های تحقیق و توسعه در صنعت بانکداری و فرصت‌­هایی که می­‌تواند از یک­سو، توسعه و سودآوری بیشتر بانک­‌ها و از سوی دیگر، کارآمدی و رفع نیاز مشتریان را موجب شود، با حضور خبرگان بانکی و بخش خصوصی بررسی نماییم.

از این­رو، در هفتاد و نهمین میزگرد آنلاین از سلسله نشست­‌های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال، با موضوع «بررسی وضعیت مطالعاتی و ظرفیت تحقیق و توسعه در نظام بانکی» که با حضور هادی سپانلو مدیر امور طرح و برنامه بانک ملت، محمد مظاهری مدیرعامل شرکت توسن‌­تکنو و محمد رجبی رئیس اداره کل تحقیقات و برنامه‌­ریزی بانک سپه برگزار شد، جایگاه دانشگاه‌­ها، پژوهشکده‌­ها و شرکت‌­های مشاوره مدیریت در کمک به بانک‌­ها و نیز ابعاد مختلف مطالعات و تحقیقات بانکی، موردبحث و تبادل­‌نظر قرار گرفت. آنچه پیش­روی شماست، مشروح این گف‌ت­وگوست.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر