در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد چالش‌ها و آینده شرکت‌ها و انجمن فین‌تک منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد چالش‌ها و آینده شرکت‌ها و انجمن فین‌تک منتشر شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1401-11-19

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مهمانان: مهدی فاطمیان مدیرعامل زیبال و رئیس هیئت مدیره انجمن فین‌تک و نوید رجایی‌پور مدیرعامل فردابانک و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن فین‌تک

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : شرکت تجارت الکترونیکی پارسیان (تاپ) و بانک تجارت

دو سال پیش انتخابات انجمن فین‌تک با مأموریت «قدرت بخشیدن به شرکت‌های فن‌آور مالی بخش خصوصی» برگزار شد. حمایت از توسعه کسب‌وکارهای نوین مالی و بهبود فضای کسب‌وکار، ایجاد زمینه‌های همکاری و توسعه ارتباطات کسب‌وکارها، آینده‌پژوهی و ترسیم نقشه راه فناوری‌های نوین مالی، آگاهی‌افزایی عمومی و اطلاع‌رسانی شفاف از جمله حوزه‌های فعالیت این انجمن بوده است.

در آن زمان اعلام شد نقطه تمرکز انجمن، طی دو سال آینده حمایت از کسب‌وکارهای نوین مالی خصوصی و بهبود فضای کسب‌وکار خواهد بود. در همین راستا، این انجمن، اهداف مختلف از جمله مشارکت در تدوین قوانین اعم از برنامه‌های توسعه‌ای کشور، قوانین مجلس، آیین‌نامه‌های دولت و مصوبات شوراهای عالی، مقررات‌زدایی و خود تنظیم‌گری، تقابل با انحصار و رانت‌های دولتی و بهبود شرایط رقابت‌پذیری، زمینه‌سازی برای تسهیل حمایت‌های مالی و توسعه سرمایه‌گذاری، ترویج و حمایت بی‌قید و شرط از نوآوری باز، تعامل با نهادهای اجرایی اعم از قوه قضائیه، پلیس، سازمان امور مالیاتی، تأمین اجتماعی و پیگیری پرونده‌های حقوقی-عمومی اعضا از دستگاه‌های مربوطه مانند دیوان عدالت اداری و غیره را دنبال خواهد کرد.

اینها در حالی است که با وجود تعاملات صورت‌گرفته در سال‌های گذشته، همچنان چشم‌انداز دقیقی که بیانگر رشد بیش از پیش این حوزه، با برداشتن سدهای قانونی و تدوین صلاحیت‌های فعالیت فناوری‌های مالی توسط دستگاه‌های ذیربط باشد، وجود ندارد.

از این‌رو، در یکصد و سی‌وچهارمین میزگرد آنلاین از سلسله نشست‌های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال (بیست‌وچهارمین برنامه اقتصاد مدرن)، که ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ برگزار شد، موضوع «چالش‌ها و آینده شرکت‌ها و انجمن فین‌تک»، با حضور مهدی فاطمیان مدیرعامل زیبال و رئیس هیئت مدیره انجمن فین‌تک و نوید رجایی‌پور مدیرعامل فردابانک و نایب رئیس هیئت مدیره انجمن فین‌تک که در انتخابات اخیر این انجمن منتخب شدند، مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر