در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد نقد و بررسی عملکرد هلدینگ‌های فناوری بانک‌های صادرات و ایران‌زمین منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد نقد و بررسی عملکرد هلدینگ‌های فناوری بانک‌های صادرات و ایران‌زمین منتشر شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1400-05-23

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مجری : شکیبا بهری

مهمانان:   صادق فرامرزی مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک صادرات، مهدی عباس نیا مدیرعامل هلدینگ جهان ارقام پارس (جامپ)

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : شرکت آرمان وفاداری آریا، با نام تجاری آوا

فناوری بانکی در ایران از منظر زیرساخت‌های سخت و نرم‌افزاری در بانک‌های مختلف متفاوت است. صنعت بانکداری در مقطعی قرار‌دارد که به اعتقادی بسیاری بانک‌ها لاجرم متکی به هلدینگ فناوری هستند. شاید به سادگی بتوان این‌گونه گفت که هلدینگ‌های فناوری بانکی، اکنون اهرم پیشران بانکداری در سرزمین بدون مرز هر بانک هستند اینکه این پیشرانها چقدر مقتدر عمل می‌کنند و ذی‌نفعان در سرزمینِ تحت فرماندهی‌شان چقدر رضایت‌مند و دارای تجربه‌های شیرین یا تلخ هستند بحث دیگری است.

در دو دهه اخیر همراه با توسعه روزافزون خدمات فناورانه در بانک‌‌ها، واحدهای فناوری اطلاعات، در سازمان بانک‌ها با محدودیت‌هایی مواجه شدند. این محدودیت‌ها در به‌کارگیری منابع انسانی به‌روز و کارآمد، چابکی سازمان، دور زدن بوروکراسی‌های پیچیده، عقد قرارداد با پیمانکاران و ارایه‌‌ خدمات به سایر بانک‌ها وجود داشته است. با وجود قوانین آن زمان، ایجاد شرکت‌های اقماری سازمان‌ها به دشواری امروز نبود و شرکت‌های فناوری درکنار بانک‌ها با هدف ارایه‌‌ خدمات فناوری عمدتاً در حوزه زیرساخت ایجاد شدند. به مرور، شرکت‌‌های فناوری وظیفه‌محور و کسب‌وکاری متنوع، پیرامون بانک‌ها و نیز هلدینگ‌های فناوری شکل گرفتند.

از همین رو با گسترش دامنه فعالیت و رشد هلدینگ‌های فناوری بانک‌ها، به نظر می‌‌رسد از یک‌سو این هلدینگ‌ها همانند بانک‌ها دچار آسیب‌هایی از جمله لختی و کندی شدند و از سوی دیگر، نقش آنها در زنجیره ارزش بانک‌ها به درستی تعریف و مدیریت نشده است. از این رو در برنامه امروز که با حضور صادق فرامرزی مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک صادرات و مهدی عباس نیا مدیرعامل هلدینگ جهان ارقام پارس (جامپ) نقش‌آفرینی هلدینگ‌های فناوری در توسعه زنجیره ارزش بانک‌ها را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می دهیم.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر