در حال خواندن
فایل صوتی میزگرد باشگاه مشتریان بانک­‌ها؛ از شعار تا عمل منتشر شد
0

فایل صوتی میزگرد باشگاه مشتریان بانک­‌ها؛ از شعار تا عمل منتشر شد

نویسنده:  علی اصغر افتاده1401-04-22

پادکست : رادیو عصر پرداخت

مدیرمسوول:  عبداله افتاده

مهمانان:  بهناز آریا رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌­ای استان تهران، رویا دهبسته مدیرعامل شرکت باگدشت و پویا پوراعظم، رئیس اداره ریسک و تطبیق بانکداری دیجیتال بانک خاورمیانه

موسیقی : معین صالحی

اسپانسر : هلدینگ راهبرد هوشمند شهر

 

حیات اجتماعی کشورها بر پایه تداوم عملکرد زیرساخت‌های حیاتی و حساس آنها استوار است. از همین‌‎رو کشورهای متخاصم تلاش می‌کنند تا مانع تداوم این کارکرد در کشورهای هدف شوند.

امروزه، توسعه فناوری اطلاعات و فضای سایبری موجب شده بخش‌های مهمی از کارکرد زیرساخت‌های حیاتی و حساس، وابسته به این فضا شوند. در نتیجه‌ وجود چنین وابستگی‌ای، امنیت زیرساخت‌ها به فضای سایبری گره خورده است. این در حالی است که به نظر می­رسد در چند هفته گذشته، کشورهای متخاصم با هدف اخلال در زیرساخت­‌های حیاتی کشور، از هیچ ­کاری فروگذار نکرده و تمام تلاش خود را در این مسیر به کار بسته­‌اند و البته در برخی موارد، همچون حملات به شرکت­‌های فولادی نیز تا حدودی موفق شده­‌اند.

در این برنامه تلاش می­کنیم به شاخص‌های دفاعی- امنیتی فضای سایبری زیرساخت‌های حیاتی و حساس کشور، با‌ توجه ‌به رویکردهای پدافند غیرعامل بپردازیم. البته نباید فراموش نشود به گفته «کلاوزویتس»، هر عصری، جنگ و محدودیت‌های خود را دارد. ‌اکنون نیز کشور ما، در عصر فناوری اطلاعات، بیش ‌از پیش به تعیین شاخص‌های دفاعی – امنیتی فضای سایبری نیاز دارد و پرداختن به این مهم، موجب تقویت تاب‌آوری زیرساخت‌ها در برابر چنین تهدیدهایی می‌شود.

از این‌­رو، در یکصد و پنجمین میزگرد آنلاین از سلسله نشست­‌های تخصصی بانکداری و اقتصاد دیجیتال، با موضوع «وضعیت امنیت سایبری در زیرساخت‌های حیاتی کشور (با محوریت نظام بانکی و پرداخت)» که با حضور بهناز آریا رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه­‌ای استان تهران، رویا دهبسته مدیرعامل شرکت باگدشت و پویا پوراعظم، رئیس اداره ریسک و تطبیق بانکداری دیجیتال بانک خاورمیانه برگزار شد، مشکلات این حوزه، موردبحث و تبادل‌­نظر قرار گرفت.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
علی اصغر افتاده

ارسال یک نظر