در حال خواندن
چه تحولی در مدل اعتبارسنجی افراد در نظام بانکی به زودی ایجاد می‌شود؟
0

چه تحولی در مدل اعتبارسنجی افراد در نظام بانکی به زودی ایجاد می‌شود؟

نویسنده:  عبداله افتاده1403-02-10

 
اواخر خردادماه بانک مرکزی از تغییر مدل اعتبارسنجی خبر داد. در مدل اعتبارسنجی جدید، مدل امتیازدهی اعتباری به اشخاص حقیقی بازنگری شد.
عصر پرداخت – معیارهایی چون سابقه اشخاص در پرداخت چک، سابقه محکومیت‌های مالی اشخاص، وضعیت پرداخت مالیات و پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی در مدل اعتبارسنجی جدید مبنای امتیازدهی اعتباری به اشخاص حقیقی قرار گرفت. این در حالی است که مدل جدید اعتبارسنجی قرار است در چند هفته آینده ابزار راه اندازی شود به نحوی که در این مدل استفاده کسب‌وکارها از زیرساخت اعتبارسنجی فراهم شده است.
ما در برنامه امشب که با اجرای عبداله افتاده مجری کارشناس برنامه و آقای مهندس رضا قاسم پور مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران برگزار خواهد شد به تحولات اخیر حوزه اعتبارسنجی در نظام بانکی کشور پرداخته‌ایم.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر