در حال خواندن
مالیات متاهل ها بیشتر است یا مجردها؟
0

مالیات متاهل ها بیشتر است یا مجردها؟

نویسنده:  عبداله افتاده1402-08-23

قرار است در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که به تازگی از سوی دولت به مجلس تقدیم شده است، هزینه معیشت و تعداد افراد تحت تکفل مودیان مالیاتی لحاظ شود. به عبارت دیگر دولت قرار است با تدوین لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، نظام مالیات‌ستانی را به نفع اقشار کم درآمد اصلاح کند.

مالیات متاهل ها بیشتر است یا مجردها؟
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک اقتصادنیوز نوشت: به همین منظور در لایحه پیشنهادی دولت پایه درآمدی افراد با تعداد افراد تحت تکفل وی مرتبط شده است و افراد متأهل از معافیت بیشتری برخوردار خواهند شد. سیاستگذاران معتقدند با توجه به اینکه به ازای هر فرزند این معافیت افزایش خواهد یافت، می‌تواند مشوق خوبی برای ازدواج و فرزندآوری محسوب شود.

ناگفته نماند که یکی از اصلاحات مهم لایحه مذکور، پذیرش هزینه‌های کلی خانوارها به عنوان هزینه‌های قابل کسر از درآمد مشمول مالیات است. در نظام مالیاتی فعلی کشور هزینه اجاره و یا هزینه سود و کارمزد پرداختی بابت تسهیلات مسکن و هزینه‌های پرداختی به مراکز آموزشی برای تحصیل در مقاطع رسمی و آموزش عالی و هم‌چنین هزینه دارو و درمان و حق بیمه درمانی از درآمد مشمول مالیات کسر نمی‌شود به همین دلیل خانواده‌هایی که درآمد پایین‌تری دارند و یا هزینه بیشتری را در حوزه‌های گفته شده متحمل می‌شوند، فشار بیشتری به آنها وارد می‌شود. لذا پذیرش هزینه‌های معیشتی کمک بسیار خوبی به خانواده‌ها خواهد بود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر