در حال خواندن
بررسی ظرفیت‌های همکاری شرکت ملی انفورماتیک با مرکز سیستم‌های اطلاعات دانشگاه شریف
0

بررسی ظرفیت‌های همکاری شرکت ملی انفورماتیک با مرکز سیستم‌های اطلاعات دانشگاه شریف

نویسنده:  عبداله افتاده1402-10-12

مدیر پروژه متابانک شرکت ملی انفورماتیک در نشستی، ظرفیت‌های همکاری‌های مشترک درباره پروژه‌های هوش مصنوعی، متاورس و استفاده از فناوری‌های نوین در نظام بانکی را بررسی کردند.

بررسی ظرفیت‌های همکاری شرکت ملی انفورماتیک با مرکز سیستم‌های اطلاعات دانشگاه شریف
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی انفورماتیک، الهام فراهانی به همراه همکاران SBU هوش مصنوعی در نشستی با بابک حسین خلج رییس دانشکده مهندسی برق و مرکز سیستم‌های اطلاعات و علوم داده دانشگاه صنعتی شریف به بررسی توانمندی‌های مرکز علوم داده در زمینه فناوری‌های متاورس و هوش مصنوعی پرداخته و برنامه‌های خود را تشریح کردند.

این نشست با هدف شناسایی ظرفیت‌های مرکز سیستم‌های اطلاعات و علوم داده دانشگاه شریف برگزار و امکان همکاری در زمینه پروژه‌های آتی مورد نیاز گروه ملی انفورماتیک بررسی شد.

مرکز سیستم‌های اطلاعات و علوم داده شریف با تمرکز بر حوزه‌های بنیادی و کاربردی میان رشته‌ای و توسعه دانش و فناوری‌های نوین علوم داده با محوریت نیازهای کشور، در جهت راهبردهای مؤثر در حوزه‌های پژوهش و فناوری در ابعاد ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کند.

دانش و فناوری‌های مبتنی بر سیستم‌های اطلاعات و علوم داده به سرعت در دنیا در حال گسترش است و رسیدن به مرزهای دانش و فناوری در این موضوع می‌تواند به برتری استراتژیک کشور در حوزه‌های علمی، اقتصادی و امنیتی بیانجامد.

این مرکز بر روی فناوری «متاورس به عنوان خدمت» و «زیرساخت‌های هوش مصنوعی» فعالیت دارد.

شرکت ملی انفورماتیک نیز به عنوان بازوی فناوری بانک مرکزی، بدنبال ارائه‏ راه‌‏حل‌های حاکمیتی و ظرفیت‏‌ساز، متناسب با نیازمندی‌های فعلی و آتی نظام بانکی است.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر