در حال خواندن
شرکت ملی انفورماتیک در گروه یارانه و فعالیت های وابسته اول شد
0

شرکت ملی انفورماتیک در گروه یارانه و فعالیت های وابسته اول شد

نویسنده:  عبداله افتاده1402-11-02

شرکت ملی انفورماتیک در گروه یارانه و فعالیت های وابسته اول شد. این شرکت در همایش رتبه بندی شرکت های برتر ایران” IMI100″ در گروه رایانه و فعالیت های وابسته موفق به کسب رتبه نخست شد.

سازمان مدیریت صنعتی در سال ۱۴۰۲ برای بیست و ششمین سال متوالی شرکت‌های برتر ایران را رتبه‌بندی کرد. در این رتبه‌بندی ۵۰۰ شرکت بزرگ و موثر در اقتصاد کشور طی همایشی که در روز جاری ( دوم بهمن ماه سال جاری) برگزار شد، معرفی شدند.

همایش اعلام شرکت های برتر با حضور مقامات کشوری، مدیران شرکت‌های برتر و بزرگ ایران، صاحب نظران اقتصادی و خبرگان صنعتی برگزار و در آن، از شرکت‌های برتری که رتبه‌های ویژه‌ای کسب می‌کنند، تقدیر شد.

رتبه‌بندی IMI-100 در سال نخست (۱۳۷۷) با رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران از نظر شاخص میزان فروش (درآمد) آغاز شد و در سال‌های بعد از آن، با توجه به استقبال خوب شرکت‌ها و برای پاسخگویی به درخواست آن‌ها، به تدریج، تعداد شرکت‌های فهرست به ۵۰۰ شرکت افزایش یافت، همچنین، تعداد شاخص‌های مورد بررسی نیز به ۳۳ شاخص افزایش یافت.

مهم‌ترین اهداف رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران، تولید اطلاعات در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور و شفاف‌سازی فضای کسب و کار، رتبه بندی شرکت‌ها از نظر میزان اثرگذاری در اقتصاد ملی، گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی و استفاده از نتایج رتبه‌بندی برای کمک به برنامه ریزی اقتصادی در کشور است.

رتبه بندی‌های مشابه IMI-100 هم در سطح جهانی و هم در سطح منطقه‌ای و کشوری انجام می‌شود.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
عبداله افتاده
دانش آموخته رشته روابط عمومی الکترونیک هستم، به واسطه شرایط زندگی رشته‌های مختلف کاری را تجربه کردم، تا اینکه در سال 1380 با ورود به خبرگزاری ایرنا استان تهران به عنوان خبرنگار متوجه اشتیاق فراوان به این حرفه شدم. از آن زمان تاکنون نیز در رسانه‌های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به فعالیت بوده‌ام. موجب خرسندی است اگر انتقادات، پیشنهادات و سوژه های خبری خود را از طریق کانال‌های ارتباطی زیر با من به اشتراک بگذارید.

ارسال یک نظر