در حال خواندن
توسط شرکت رایانه خدمات امید و داتین اجرا می شود: اتصال بانک های ادغامی در بانک سپه به سامانه امید
0

توسط شرکت رایانه خدمات امید و داتین اجرا می شود: اتصال بانک های ادغامی در بانک سپه به سامانه امید

نویسنده:  مهدی مقدم1400-03-05

پس از آنکه سامانه جامع بانکی امید طبق مصوبه هیات مدیره سپه توسط شرکت رایانه خدمات امید و داتین در بانک سپه به صورت کامل پیاده‌سازی شد هم اکنون این سامانه در بانک های ادغامی در سپه نیز پیاده‌سازی می شود.

عصر پرداخت – سامانه جامع بانکی امید در تمامی ۵ بانک ادغامی بانک سپه که شامل بانک حکمت ایرانیان، موسسه مالی اعتباری کوثر، بانک قوامین، بانک مهر اقتصاد و بانک انصار می شود، پیاده‌سازی می‌شود.

پیاده‌سازی سامانه یکپارچه داتین در بانک سپه از ۲۸ فروردین ماه ۹۸ آغاز شد اما در آن زمان هنوز مشخص نشده بود که آیا بانک‌های ادغامی نیز به این سامانه یکپارچه متصل خواهند شد. حال بانک سپه تصمیم‌گرفته است تا سامانه جامع بانکی امید را در بانک‌های ادغامی نیز پیاده کند.

زمانبندی درنظر گرفته شده برای مهاجرت ۵ بانک ادغامی به سامانه جامع بانکی امید یک سال در نظر گرفته شده است. بانک مهراقتصاد، بانک قوامین، بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان و مؤسسه مالی و اعتباری کوثر بانک‌هایی هستند که پروسه ادغام آنان از سال گذشته در بانک سپه آغاز شده است. در شرایط فعلی هر کدام از این بانک‌ها سامانه بانکی متعلق به خود را دارا هستند اما از طریق سامانه‌ای تحت عنوان (سمتا) به سامانه امید متصل و تراکنش‌ها را به یکدیگر منتقل می‌کنند.

برای هماهنگی میان سامانه جامع بانکی امید و ۵ سامانه دیگر، بانک سپه تصمیم گرفت تا با شناسایی ۲۰ سرویس اصلی مشتریان شعب در بانک‌های مختلف سامانه‌ای طراحی کند و از طریق آن سامانه با عنوان (سمتا) هر کدام از بانک‌ها با اتصال به core خودشان سرویس مورد نیاز مشتریان را در اختیار آنان قرار دهند.

از میان این ۵ بانک، بانک انصار، بانک حکمت ایرانیان و بانک مهر اقتصاد از سامانه فرانگین به عنوان core خود بهره می‌برند در بانک قوامین سامانه(ICBA)( اینفو پرو مالزی ) پیاده‌سازی شده بود و موسسه مالی و اعتبار کوثر از نرم افزار سیمیا (بهستان) برای زیرساخت بانکی خود بهره می‌برد.

بنابراین به تدریج تمامی این بانک‌ها که هم‌اکنون دیگر به عنوان شعبی از بانک سپه شناخته می‌شوند در طول یک سال به سامانه جامع بانکی امید متصل خواهند شد.

حس شما نسبت به این خبر چیست؟
دوستش دارم
0%
علاقه‌مندم
0%
نظری ندارم
0%
شگفت زدم
0%
ازش متنفرم
0%
غمگینم
0%
خوشحالم
0%
درباره نویسنده
مهدی مقدم

ارسال یک نظر